KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12611217
*
nr 1261 1217
Fortunato Jervoso
(f. 1915), Filippinerna
Oljemålning, Signerad, daterad Manilla 55. Olja på duk, 43x54 cm
Fortunato Jervoso, filippinsk bildkonstnär född 1915.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2019
kl 19:02:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 18:57:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fortunato Jervoso
Fortunato Jervoso, filippinsk bildkonstnär född 1915.
Läs mer om Fortunato Jervoso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: filippinerna fortunato jervoso olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Fortunato Jervoso
Fortunato Jervoso, filippinsk bildkonstnär född 1915.
Läs mer om Fortunato Jervoso
nr 1261 1217
Fortunato Jervoso
(f. 1915), Filippinerna
Oljemålning, Signerad, daterad Manilla 55. Olja på duk, 43x54 cm
Fortunato Jervoso, filippinsk bildkonstnär född 1915.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/6 18:57:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fortunato Jervoso
Fortunato Jervoso, filippinsk bildkonstnär född 1915.Läs mer om Fortunato Jervoso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: filippinerna fortunato jervoso olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41